Fitting holí

Jak probíhá fitting u nás v Golfcentru?

V Golfcentru se při fittingu řídíme čtyřmi hlavními body, které Vám zároveň řeknou více o tom, jak fitting u nás probíhá a co od něj můžete očekávat. Těmito body jsou: 

Interview, Testování, Doporučení a Získání podkladů z měření.

Tím, že budete spolupracovat s našimi specialisty, kteří se vyznají jak v technice švihu, tak i ve vybavení můžete očekávat, že budete účastníci velmi poučného vzdělávacího procesu o Vaší hře jako celku.

Pro kvalitní a úspěšný fitting je třeba být k fitterovi, co nejvíce upřímný/á. Představte si, že Vás bolí zub a jdete k zubaři. Přesně mu popíšete, který zub Vás zlobí a jak se cítíte. Zubař Vám zub zkontroluje, vysvětlí, kde je problém, navrhne způsob léčby (zákroku) a vykoná. Podobně probíhá i fitting, jen s tím rozdílem, že nejde o problém, ale o radost. Z role pacienta (klienta) se tedy spíš stáváte jedním z přátel, kterému chceme pomoci s jeho golfovou hrou. 

 Interview

Po příchodu na fitting je třeba o Vás zjistit, co nejvíce golfových informací. Bude třeba vyplnit dotazník, který bude obsahovat otázky ohledně HCP, výšky, doby hraní, množství hraní, jaké jsou vaše golfové cíle, co od fittingu očekáváte, jaký je Váš největší miss, atd.. 

Následně fitter zkontroluje Vaše aktuální hole, aby si udělal představu, s jakým vybavením jste dosud hráli a probere s Vámi, jak se s nimi cítíte. 

Po probrání cílů a očekávání od fittingu Vám budou vysvětleny další kroky a jejich průběh. Tím se dokončí první nutnosti a přejde se k té zábavnější části, kterou je testování samotných holí.

 Testování

Veškeré získané informace Vám budou v průběhu interpretovány, a pokud byste něčemu nerozuměli, tak se nebojte zeptat, jde přeci o Vaše hole a Vaši hru.

Pro získání přesnějších informací o Vaší hře je třeba, abyste se nejdříve rozehráli, po té Vám bude sděleno, co se po Vás vyžaduje, aby bylo měření efektivní. Následně se naměří hodnoty s Vašimi aktuálními holemi. Toto první měření je pro naše fittéry odrazovým můstkem pro hledání vhodného vybavení vzhledem k Vašim stanoveným cílům. 

Dalším a asi nejzábavnějším krokem je zkoušení kombinací a variant různých hlav a shaftů, ke kterým samozřejmě poskytneme info, proč danou hůl zkoušíme a jaký efekt se od té dané kombinace očekává. 

Tento proces zabere spoustu odehraných ran, proto se nebojte si na chvíli odpočinout, prohodit pár slov nebo se třeba občerstvit. Jde přeci o to si svůj fitting užít a získat jistotu, že hole, které společně vybereme, jsou ty pravé. 

 Doporučení

V předposlední fázi získáte doporučení na nejvhodnější možné vybavení dle Vašich cílů a nyní bude na Vás říct si, zdali je tato varianta právě ta, kterou hledáte nebo Vám na ní třeba ještě něco nesedí, ať už to je třeba jen barva shaftu. 

 Získání podkladů z měření

Po společném odsouhlasení dané varianty Vám vytiskneme všechny naměřené hodnoty na jednom listě a specifikace holí (jaká hlava, shaft, grip) na listě druhém. 

Nyní víte, co očekávat a pokud byste si mysleli, že fitting nepotřebujete nebo, že na něj nejste dost dobří hráči, tak to není pravda. Jsme tu od toho, abychom Vám pomohli vybrat vhodné vybavení, které z Vás udělá hráče ještě lepší, takže si hru víc užijete a budete nosit nižší čísla.

Kontaktujte nás:

Theodor Dollanský
+420 602 511 300
fitting@golfcentrum.cz